Czym zastąpić biały cukier w kuchni?

Kuchenne rewolucje folklor 1 komentarz do Czym zastąpić biały cukier w kuchni? 186
Czym zastąpić biały cukier w kuchni?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

kulinaria (24)Cukier w nadmiernych ilościach nie może być zdrowy, niezależnie w jakiej postaci miałby występować. Powoduje próchnicę i zaburzenia trawienia, sprzyja otyłości i próchnicy… I mimo, że jest to stale powtarzane przez lekarzy i dietetyków, często ciężko nam rozstać się z taką formą słodzenia potraw i napoi. Na szczęście, na rynku istnieje wiele zdrowszych zamienników cukru, wystarczy przyjrzeć się im bliżej i wybrać odpowiedni dla siebie.
Pierwszym zamiennikiem cukru jest najpopularniejszy: nierafinowany cukier trzcinowy, pozyskiwany z łodyg trzciny. Można używać go jako środka osładzającego herbatę i kawę, nadaje się także do deserów, koktajli, wypieków i wszelkiego rodzaju konfitur. Miód do kolejny zdrowy zamiennik cukru. Powstaje z nektaru kwiatowego lub spadzi, a jego smak i barwa zależą od tego, z jakich roślin pochodzi nektar. Ma wiele właściwości zdrowotnych: wzmacnia odporność organizmu, obniża ciśnienie i sprawdza się jako naturalne lekarstwo podczas przeziębienia i jesiennych infekcji. Syrop klonowy, od razu kojarzony z Kanadą, świetnie sprawdzi się także jako naturalny zamiennik cukru. Jest dobrym źródłem witamin oraz składników mineralnych, a co najważniejsze – jest smaczny i niskokaloryczny.

Author

Related Articles

http://e-3.pl/ - folklor restauracja jastrowie, karczma folklor jastrowie, folklor restauracja, restauracja folklor opinie, magda gessler jastrowie

Search

Back to Top