Nowoczesna kuchnia

Folklor restauracja Jastrowie Możliwość komentowania Nowoczesna kuchnia została wyłączona 57
Nowoczesna kuchnia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Współcześnie kuchnia wraca do łask. To niej jest już tylko pomieszczenie, gdzie gospodyni domowa przygotowuje posiłki, gotuje i zmywa. Dzisiaj to centrum spotkań z przyjaciółmi, miejsce wspólnych eksperymentów kulinarnych, pomieszczenie, które staje się najważniejsze w domu. Dlatego wygląd i aranżacja kuchni, odpowiednia do naszego gustu i osobowości to istotna kwestia.

Aktualnie najmodniejsza jest kuchnia nowoczesna, czyli funkcjonalna i minimalistyczna. Prostota to klucz do sukcesu. Dlatego też najczęściej wyposażamy nasze kuchnie w meble nowoczesne, czyli oszczędne w swojej formie. Fantazyjne i bogato zdobione kredensy są już dawno passe. Wyrzucamy zbędne półki i szafki, które zaburzają charakter naszej kompozycji i zabierają cenną przestrzeń. Minimalizm określa zarówno kształt jak i fakturę naszym mebli. W modzie są nieskomplikowane geometryczne figury i wyraźnie zaakcentowane poziomy. Wybieramy często fasady szklane i osadzone w aluminiowej konstrukcji lub gładkie fronty polerowane na wysoki połysk. Producenci designerskich mebli najczęściej oferują białe, czerwone lub czarne nowoczesne kuchnie w gotowych zestawach modułowych. Zgodnie z aktualnymi trendami możemy wybrać gotowy zestaw mebli lub kuchnię pod zabudowę. Dopełnieniem nowoczesnego, minimalistycznego trendu są skromne dodatki, np. proste uchwyty ze stali nierdzewnej lub te całkiem niewidoczne wpuszczane we fronty.

Kolorystyka w nowoczesnej kuchni zostawia nam duże pole do popisu. Nadal modna jest nieśmiertelna biel i zimne srebro, ale możemy zdecydować się też na kolory wyraziste i dominujące. Dlatego nie zdziwmy się, gdy w kuchni u znajomych zobaczymy głęboką oberżynę, soczystą limonkę lub gorzką czekoladę. Kolor wiele mówi o nas i o naszym charakterze, dlatego tutaj warto puścić wodzy fantazji. Jednak musimy również pamiętać o pewnych regułach. Jeśli pomieszczenie jest niewielkie i dość słabo oświetlone, nie warto decydować się na ciemne kolory ścian i mebli. Kuchnia wyglądać będzie mrocznie i ciemno. Jeżeli jednak mamy przestronną kuchnię z dużą ilością światła, śmiało możemy pozwolić sobie na ciemny kolor. W kolorystyce każdego pomieszczenia obowiązuje zasada 60 – 30 – 10. Określa to proporcje kolorystyczne jakie powinny zachodzić pomiędzy poszczególnymi elementami naszej kuchni. Pierwsza wartość (60) odpowiada kolorowi dominującemu. Są to najczęściej pokrycia ścian i mebli. Druga wartość (30) to barwa podług i dywanów, natomiast najmniejsza trzecia (10) to dodatki, które akcentują cały wystrój. Te możemy często zmieniać i w ten sposób, przy niewielkim nakładzie finansowym, eksperymentować z nastrojem w pomieszczeniu.

Ważnym, a często niedocenianym elementem kuchni jest światło. Lampki halogenowe montowane na górnej krawędzi wiszących szafek podkreślają linię zabudowy, a także eksponują fronty. Z kolei lampki instalowane wewnątrz przeszkolonych szafek nadają meblom nietypowy charakter.

Kuchnia jest ważnym elementem domu. To w niej spędzamy godziny dziennie, gotując, jedząc lub tylko rozmawiając przy kawie. Kuchnia jest też wdzięcznym pomieszczeniem do aranżacji. Aktualnie istniej mnóstwo mebli i sprzętów, które przy ciekawym układzie i zestawieniu kolorystycznym uczynią ją oryginalną i niepowtarzalną.

Author

Related Articles

http://e-3.pl/ - folklor restauracja jastrowie, karczma folklor jastrowie, folklor restauracja, restauracja folklor opinie, magda gessler jastrowie

Search

Back to Top